Умови прийому в ДНЗ

    Картинки по запросу дитсадкуВідповідно до пункту 6 Положення “Про дошкільний навчальний заклад”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 року № 305 та згідно з листом МОНмолодьспорту “Про дотримання порядку прийому дитини до дошкільного навчального закладу” від 25.05.2011 року № 1/9-389 прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником на підставі таких документів:
 заява батьків або осіб, які їх замінюють;
 медична довідка про стан здоров’я дитини з висновком лікаря про те, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад;
 довідка дільничного лікаря про епідеміологічне оточення;
 свідоцтво про народження.
           
Відповідно до пункту 7 Положення № 305 під час прийому дитини до дошкільного навчального закладу завідувач ознайомлює батьків або осіб, що їх замінюють зі статутом дошкільного закладу, Положення про ДНЗ та іншими документами, що регламентують його діяльність. Пунктом 5 статті 35 Закону України “Про дошкільну освіту” передбачено, що батьки або особи, які їх замінюють вносять плату за харчування дітей у розмірі, що не перевищує 50 % від вартості харчування на день. Плата за харчування дітей вноситься до банківських установ щомісяця, не пізніше терміну, вказаного в квитанції. Перерахунок сплаченої квитанції за дні, які дитина не відвідувала дошкільний заклад, здійснюється в наступному місяці. Батьки повинні звітуватись про сплату перед вихователями протягом трьох днів. Медичну документацію, яку необхідно подавати для відвідування дошкільного закладу оформляють у дільничного лікаря-педіатра, згідно з пунктом 2.3 Примірного положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного закладу, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.11.2002 року № 434, медична документація (за формою № 026/о) містить:
 результати обов’язкового медичного профілактичного огляду, диспансеризації та оздоровлення з висновками спеціалістів;
 дані про профілактичні щеплення;
 дані лабораторних досліджень;
 рекомендації щодо режиму на період адаптації дитини у дошкільному навчальному закладі, груп по фізичному вихованню, для диспансерних хворих – по спостереженню та оздоровленню.

         Медична документація видається на підставі даних медичного огляду дитини. Якщо медичні протипоказання для перебування дитини у дошкільному закладі відсутні, а профілактичні щеплення виконані відповідно з календарем щеплень, дитина отримує дозвіл на відвідування дошкільного закладу. Довідка про епідеміологічне оточення видається не раніше ніж за три дні перед безпосереднім відвідуванням дитиною дошкільного закладу у тому разі, якщо вона не перебувала у контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями й у неї відсутні симптоми педикульозу та корости. Оформлені належним чином вищевказані документи є підставою для зарахування дитини до дошкільного закладу.
 
Відрахування дітей з установи проводиться в наступних випадках:
 за заявою батьків;\
 за медичними показаннями;
 за неодноразові порушення батьками статуту установи. 
 
Обов’язки батьків батьки зобов’язані:
 закласти основи інтелектуального, фізичного, морального розвитку дитини в дитячому віці;
 виконувати статут установи в частині, що стосується їх прав і обов’язків;
 своєчасно доводити до відома про можливу відсутність дитини;
 сприяти установі у вихованні, навчанні і розвитку вихованця;
 взаємодіяти з ДНЗ в усіх напрямках виховання і навчання дитини;
 відвідувати загальні та групові збори.
 
Рекомендації батькам про шляхи допомоги дитині в адаптації до дитячого садка Ваша дитина прийшла до дитячого садочка. Для неї почалося нове життя.
 
Щоб дитина залишалася веселою, товариською, пропонуємо вам декілька рекомендацій:
 намагайтеся створити в родині дружнє для дитини середовище;
 сформулюйте чіткі вимоги до дитини, будьте послідовні в їх постановці, будьте терплячі;
 формуйте навички самообслуговування й особистої гігієни;
 заохочуйте ігри вашої дитини з іншими дітьми, розширюйте коло спілкування з дорослими;
 коли дитина розмовляє з вами, слухайте її уважно;
 якщо ви бачите, що дитина щось робить, спробуйте прокоментувати її дії;
 розмовляйте з дитиною короткими фразами, повільно; у розмові називайте якомога більше предметів; давайте прості, зрозумілі пояснення;
 запитуйте у дитини: “що ти робиш?”;
 щодня читайте дитині;
 піклуйтеся про те, щоб у дитини були нові враження від оточення;
 займайтеся з дитиною спільною творчою діяльністю: грайте, співайте, малюйте;
 заохочуйте допитливість;
 частіше хваліть вашу дитину.
 Оприлюднити коментар
 Запрошуємо на свято Осені